Ekonomiczne budownictwo wykorzystuje wyłącznie sprawdzone, wysokiej jakości, ale niedrogie atestowane materiały. Tą zasadą kieruje się producent FourTech, który od lat tworzy rozmaite hale namiotowe i magazynowe z wykorzystaniem wyłącznie certyfikowanych półfabrykatów.
Materiały zapewniają wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, odporność na warunki pogodowe oraz estetyczne wykończenie. Finalny koszt budowy zależy od wielu czynników. Na koszt składa się wyposażenie oraz udogodnienia, takie jak podłogi, okna, drzwi, ogrzewania, klimatyzacja i płyty warstwowe. Zanim przystąpi się do realizacji hale produkcyjne projekty, muszą zawierać gabaryty budynku, pożądany kształt, lokalizację, zastosowanie wybranych materiałów, wspomniane wyposażenie, wymaganie projektowe oraz możliwości finansowe zleceniodawcy. Warto od razu zaznaczyć, że budowa hali produkcyjnej jest dużo tańsza w porównaniu z budową tradycyjnego obiektu. Koszty dotyczą nie tylko wykonania i realizacji hali, ale także eksploatacji hali. Na przykład dodatkowe warstwy izolacyjne wpływają na zatrzymanie ciepła wewnątrz. Tkaniny poliestrowe nie przepuszczają śniegu, deszczu i wilgoci. System wentylacji również przyczynia się do ograniczenia wydatków na ogrzewanie budynku. W obiekcie można zainstalować dodatkowe słupy kolumnowe czy wsporniki.
Nowoczesne i funkcjonalne budynki – zastosowanie
Nowoczesne hale produkcyjne z powodzeniem zastępują pomieszczenia, gdzie znajdują się linie produkcyjne. Pod dachem konstrukcji można produkować wiele artykułów przy mniejszej eksploatacji obiektu. Co więcej, budynek można podzielić na różne strefy dzięki zastosowaniu płyt warstwowych. To one dzielą całą powierzchnię na mniejsze strefy, na przykład biurową, jadalnię, szatnię i produkcję. Hale produkcyjne są obiektami całorocznymi, ale można z nich korzystać także tymczasowo. Jeżeli działalność nie będzie dłuższa niż 18 miesięcy, właściciel nie musi ubiegać się o pozwolenia na montaż hali w danym miejscu.